menu logo KOLMET
slider0

technologia

Cynkowanie ogniowe

Ogrodzenia zanurzane są w cynku o temperaturze 4500°C, wskutek czego końcowy produkt jest trwalszy, a powłoka antykorozyjna dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika do struktury materiału, zwiększając jego odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

Malowanie proszkowe

Wykorzystuje zasady elektrostatyki. Najpierw nakłada się kolorowy proszek, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na materiale można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego rozwiązania polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności wykorzystywanego materiału.

Fabryka

Dystrybuowane na terenie całej Europy ogrodzenia LEGI produkowane są przez firmę LEGIPOL znajdującą się w Wałbrzychu. Fabryka corocznie z około 17 tys. ton stali i 750 ton ocynku produkuje ponad 5 mln paneli ogrodzeniowych. Mając na uwadze dobro i ochronę środowiska wszystkie materiały i surowce wykorzystywane podczas produkcji ogrodzeń są w pełni zgodne z normami i wymogami prawa Unii Europejskiej.

  • 20 lat gwarancji

  • lekkie materiały

  • modułowość

  • uczciwa cena